2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Indeks prędkości opony samochodowej

6O oponach można byłoby mówić bardzo dużo, jednak ja staram się przekazać wiedzę choć podstawową, tą najbardziej znaczącą i ważną, a więc to co powinniśmy i musimy wiedzieć o oponach.

Indeks prędkości to inaczej SI, czyli z angielskiego skrótu Speed Index. Te oznaczenie umieszczane jest zwykle zaraz po oznaczeniu rozmiaru opony, i ma postać literową. Zwykle oznaczenie mówi o zalecanej prędkości do opon.

Nie można oczywiście stosować opon o obniżonym indeksie prędkości, niż te zalecane. Ponadto warto wiedzieć, że każda literka oznacza określoną prędkość jaką możemy pokonać daną oponą. Jak to się ma w praktyce? Już tłumaczę. A więc na przykład indeks ZR oznacza takie opony, których maksymalna prędkość wynosi 240 km/ h. Następnie inne oznaczenie: V, to z taką oponą można obciążyć oponę w przedziela 210 a 240 km/h .

W gruncie rzeczy cały ten system jest bardzo logiczny, i w praktyce ma się tak : Y 300 W 270 V 240 H 210 U 200 T 190 S 180 R 170 Q 160 P 150 , i tak według alfabetu, a więc na końcu jest literka A1 i oznacza 5 km/h. Jednak wiadomo to wszystko zależy od tego czy się znamy na takich oznaczeniach, czy wiemy jakie są to opony, i tak dalej. Indeks prędkości opony jest bardzo ważny, i trzeba go znać, ponieważ ta informacja pomaga nam zapewnić bezpieczeństwo swoje i innych ludzi na drodze. Opony mają na sobie bowiem, wiele innych oznaczeń, jednak indeks prędkości jest chyba jednym z istotniejszych. Zachęcam do zapoznania się z indeksem prędkości swojej własnej opony.

 
Polacy i auta
Badania statystyczne ukazują, że obecnie w przeszło połowie gospodarstw domowych znajduje się, co najmniej jeden
Rozwój w dziedzinie handlu częściami i akcesoriami samochodowymi
Rozwój motoryzacyjnyInnowacje w dziedzinie handlu polegają głównie na łączeniu usług naprawczych ze