1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Indeks prędkości - opony osobowe

Opony samochodowe osoboweO oponach można byłoby mówić bardzo dużo, jednak ja staram się przekazać wiedzę choć podstawową, tą najbardziej znaczącą i ważną, a więc to co powinniśmy i musimy wiedzieć o oponach.

Opony osobowe

Indeks prędkości to inaczej SI, czyli z angielskiego skrótu Speed Index. Te oznaczenie umieszczane jest zwykle zaraz po oznaczeniu rozmiaru opony, i ma postać literową. Zwykle oznaczenie mówi o zalecanej prędkości do opon.

Nie można oczywiście stosować opon o obniżonym indeksie prędkości, niż te zalecane. Ponadto warto wiedzieć, że każda literka oznacza określoną prędkość jaką możemy pokonać daną oponą. Jak to się ma w praktyce? Już tłumaczę. A więc na przykład indeks ZR oznacza takie opony, których maksymalna prędkość wynosi 240 km/ h. Następnie inne oznaczenie: V, to z taką oponą można obciążyć oponę w przedziela 210 a 240 km/h .

W gruncie rzeczy cały ten system jest bardzo logiczny, i w praktyce ma się tak : Y 300 W 270 V 240 H 210 U 200 T 190 S 180 R 170 Q 160 P 150 , i tak według alfabetu, a więc na końcu jest literka A1 i oznacza 5 km/h. Jednak wiadomo to wszystko zależy od tego czy się znamy na takich oznaczeniach, czy wiemy jakie są to opony, i tak dalej. Indeks prędkości opony jest bardzo ważny, i trzeba go znać, ponieważ ta informacja pomaga nam zapewnić bezpieczeństwo swoje i innych ludzi na drodze. Opony osobowe mają na sobie bowiem, wiele innych oznaczeń, jednak indeks prędkości jest chyba jednym z istotniejszych. Zachęcam do zapoznania się z indeksem prędkości swojej własnej opony.

Dlaczego należy wymieniać opony?

Zima to pora roku wyjątkowo znienawidzona przez kierowców. Zaczyna się niespodziewanie i konsekwentnie co roku zaskakuje drogowców. Użytkownicy dróg zaś walczyć muszą w nierównej wojnie z zalegającym śniegiem, gołoledzią i błotem pośniegowym. Wszędzie wokoło słyszymy, że właśnie dlatego tak ważna jest coroczna, sezonowa wymiana opon osobowych.

Ale właściwie dlaczego i co ona nam daje? Aby to wyjaśnić musimy przyjrzeć się dwóm rodzajom opon samochodowych. Różnią się one bowiem od siebie zasadniczo. Opony letnie posiadają twardszy bieżniki przystosowany bardziej do odprowadzania spod nich wody. Opony zimowe natomiast są miękkie, ich bieżnik ma bowiem zapewnić nam jak najlepszą przyczepność do podłoża w niesprzyjających warunkach. Zależność między nimi jest taka, że właściwie nie istnieją żadne przeciwwskazania co do jeżdżenia cały rok na oponach zimowych. Musimy tylko liczyć się z faktem, że miękki bieżnik w wysokich temperaturach będzie się szybciej ścierał. Będą one miały również trochę gorszą przyczepność podczas dużych ulew, a i spalanie nieco wzrośnie. Są to jednak konsekwencje stosunkowo niewielki jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację odwrotną i postanowimy całą zimę przejeździć na oponach letnich. Kierowanie takim samochodem na, choćby lekko oblodzonej nawierzchni, to karkołomne zajęcie i prosta droga do utraty sterowności i wypadku.

Dlatego właśnie akurat ta wymiana w ciągu roku jest tak bardzo istotna. Wszystkie koła odpowiednio wyważy nam i zamontuje każdy serwis wymiany opon. Zwróćmy też uwagę przed założenia na stan bieżnika. Jeśli jego wysokość spadła poniżej zaznaczonej granicy, konieczny może okazać się zakup nowych. Warto w takim wypadku wziąć pod uwagę sklep internetowy w oponami. Nie tylko znajdziemy tam ich szeroki asortyment, ale też atrakcyjne ceny.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...