Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Impregnacja dachu kabrioleta na zimę

Wielu kierowcom wydaje się, że posiadanie kabrioleta na naszych szerokościach geograficznych mija się z celem, ponieważ przyjemności jazdy bez dachu można doświadczyć tylko przez kilka dni w roku, a problemy jakie mogą wyniknąć w zimie są poważne i bardzo prawdopodobne.

Jednak najczęściej takie głosy pochodzą od osób, które nigdy nie posiadały, a nawet nie jeździły kabrioletem jako pasażer - "kabrioleciarze" mają bowiem swoje sposoby na mróz, śnieg, wilgoć i wiatr. Oczywiście, znacznie łatwiej jest posiadaczom samochodów z tzw. hard topem, czyli składanym dachem wykonanym z blachy.

Taki samochód dla niewprawnego oka niczym nie różni się od auta ze zwykłym dachem i nie wymaga specjalnej impregnacji. Trudniej jest w przypadku soft topów, czyli widywanych czasami na polskich drogach samochodów z dachem z materiału. Tu już trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie wolno składać dachu gdy jest mokry lub, co gorsza, zaśnieżony. Wilgoć może wtedy dostać się do wewnętrznej strony naszego soft topa i spowodować poważne uszkodzenia, nie mówiąc już o silniczkach dachów składanych elektrycznie.

Nie zaleca się również składania i rozkładania dachu podczas mrozu i opadów, a także w czasie szybkiej jazdy i podczas silnego wiatru - dach może ulec podarciu, a nawet zerwaniu. Najlepiej rozkładać dach tylko na postojach i podczas suchej pogody. Jeśli zaś chodzi o zimę, warto co roku impregnować dach przed okresem mrozów i śniegu. Do tego celu można użyć specjalistycznych pianek lub sprayów, przeznaczonych do impregnacji dachów kabrioletów. Kto jednak nie ma czasu ani ochoty wydawać większej ilości pieniędzy, może z równie dobrym skutkiem zabezpieczyć swojego soft topa środkiem do impregnacji namiotów czy butów, dostępnym w sklepach turystycznych i sportowych. Przed impregnacją dach należy oczywiście dokładnie oczyścić i osuszyć. Warto również każdej jesieni sprawdzić naciąg dachu i ewentualnie go naciągnąć, żeby nie sparciał. Stosowanie się do tych wskazówek zapewni dachowi dłuższą żywotność bez ryzyka przeciekania czy popękania, nawet jeśli pojazd nie będzie garażowany.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...