2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Impregnacja dachu kabrioleta na zimę

Wielu kierowcom wydaje się, że posiadanie kabrioleta na naszych szerokościach geograficznych mija się z celem, ponieważ przyjemności jazdy bez dachu można doświadczyć tylko przez kilka dni w roku, a problemy jakie mogą wyniknąć w zimie są poważne i bardzo prawdopodobne.

Jednak najczęściej takie głosy pochodzą od osób, które nigdy nie posiadały, a nawet nie jeździły kabrioletem jako pasażer - "kabrioleciarze" mają bowiem swoje sposoby na mróz, śnieg, wilgoć i wiatr. Oczywiście, znacznie łatwiej jest posiadaczom samochodów z tzw. hard topem, czyli składanym dachem wykonanym z blachy.

Taki samochód dla niewprawnego oka niczym nie różni się od auta ze zwykłym dachem i nie wymaga specjalnej impregnacji. Trudniej jest w przypadku soft topów, czyli widywanych czasami na polskich drogach samochodów z dachem z materiału. Tu już trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie wolno składać dachu gdy jest mokry lub, co gorsza, zaśnieżony. Wilgoć może wtedy dostać się do wewnętrznej strony naszego soft topa i spowodować poważne uszkodzenia, nie mówiąc już o silniczkach dachów składanych elektrycznie.

Nie zaleca się również składania i rozkładania dachu podczas mrozu i opadów, a także w czasie szybkiej jazdy i podczas silnego wiatru - dach może ulec podarciu, a nawet zerwaniu. Najlepiej rozkładać dach tylko na postojach i podczas suchej pogody. Jeśli zaś chodzi o zimę, warto co roku impregnować dach przed okresem mrozów i śniegu. Do tego celu można użyć specjalistycznych pianek lub sprayów, przeznaczonych do impregnacji dachów kabrioletów. Kto jednak nie ma czasu ani ochoty wydawać większej ilości pieniędzy, może z równie dobrym skutkiem zabezpieczyć swojego soft topa środkiem do impregnacji namiotów czy butów, dostępnym w sklepach turystycznych i sportowych. Przed impregnacją dach należy oczywiście dokładnie oczyścić i osuszyć. Warto również każdej jesieni sprawdzić naciąg dachu i ewentualnie go naciągnąć, żeby nie sparciał. Stosowanie się do tych wskazówek zapewni dachowi dłuższą żywotność bez ryzyka przeciekania czy popękania, nawet jeśli pojazd nie będzie garażowany.

 
Jak przygotować samochód na zimę?
Zima to niezłe wyzwanie dla każdego samochodu szczególnie w naszym kraju kiedy zdarzają się temperatury w okolicach m
Przewody rozruchowe - jak ich używać?
Przewody rozruchowePrzewody rozruchowe - jak ich używać? Rozładowany akumul