Firmy kurierskie - porównanie przesyłek kurierskich

W obecnym czasie około 90 procent przesyłek jest realizowanych za pomocą specjalistycznych firm kurierskich. Rynek ten szacuje się na ponad 100 mln złotych. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej powstaje firm oferujących przewóz towarów z jednego miejsca do drugiego czy to w obrębie miasta, państwa.

Ponadto cen,y na które kiedyś mogły sobie pozwolić tylko bogate firmy stają się coraz bardziej przystępne dla statystycznego człowieka. W porównaniu z początkiem tego biznesu ceny za przesyłki spadły o około 80 procent i obecnie za wysyłkę standardowej paczki do 30 kilogramów zapłacimy tylko około 25 zł.

Zmniejszył się także czas realizacji dostawy z około 3 dni do nawet tylko 24 godzin co oznacza, że przesyłki są realizowane niemal błyskawicznie. Dodatkowym plusem takiego wyboru jest także fakt, że nie trzeba jeździć z przesyłkami do firm tylko to one pojawiają się u nas i zabierają je. Więc można powiedzieć, że realizacja usługi i transport odbywa się od drzwi do drzwi co jest chyba największym plusem przesyłek firm kurierskich.

Porównanie przesyłek kurierskich

Coraz częściej osoby wysyłające paczki decydują się na skorzystanie usług firm kurierskich. Jakie są zalety i wady korzystania z takiej formy wysyłki w porównaniu z tradycyjną pocztą? Zacznijmy od najważniejszego kryterium jakim jest cena. Tutaj wygrywa tradycyjna poczta, która jest o około 25% tańsza w porównaniu do kurierskich firm. Odbiór paczek to niewątpliwie plus szybkich przesyłek, gdyż odbywa się on od klienta i nie ma potrzeby jeździć do urzędów jak to w przypadku poczty.

Kolejnym plusem jest przewóz towarów, który odbywa się szybciej za pomocą firm spedycyjnych jednak tradycyjna wysyłka nie odbiega, aż tak zbytnio gdyż coraz szybciej daje się zauważyć działanie poczty tradycyjnej. Ostatnim etapem jest odbiór przesyłek, który zarówno w przypadku firm których transport odbywa się do klienta to tak samo ma się to w przypadku tradycyjnym.

Co więc wybrać? Decyzja jest niełatwa, gdyż kurierzy szybciej ją dostarczą minimalnie ale musimy więcej zapłacić kosztów przesyłki jednak plusem poczty jest solidność i trwałość od wielu lat.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...