2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Nissan GT-R na torze (wideo)

gtr2012_2.jpg

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie odświeżony GT-R został posłany kolejny raz na tor wyścigowy. Zagościł znowu na znanym niemieckim torze Nürburgring-Nordschliefe, aby pobić swój rekord z poprzedniego roku. Nissan wyposażony jest w 3,6 litrowy, podwójnie doładowany silnik V6 i dysponuje mocą 530 km. Nowy czas okrążenia GT-R'a wynosi teraz 7 minut i 24 sekundy. Przejazd ten okazał się być szybszy od starego o 2,5 sekundy. Niestety nadal Porsche 911 GT2 RS ze swoim czasem wynoszącym 7 minut i 18 sekund góruje nad Nissanem. Dodatkowo wszystkie te wyczyny na torze zostały udokumentowane kamerą znajdującą się w samochodzie. Niestety cały filmik jest po japońsku, ale mimo to i tak warto go obejrzeć, choćby dla samego samochodu.

 

Źródło: worldcarfans.com

 
Toyota FT-86 II Concept (wideo)
ft-86_naglowek.jpg Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, które zadebiutuje prawdopo
Odrestaurowane japońskie klasyki (wideo)
jdm_legends.jpg Firma JDM Legends z Salt Lake City (stan Utah) przedstawiła wideo będące hołd
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...