2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

ft-86_naglowek.jpg

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, które zadebiutuje prawdopodobnie w 2012 roku. Samochód będzie nacechowany sportowo tak jak jego prekursor czyli Corolla AE-86. Pod maskę trafi dwulitrowy silnik typu boxer z sześciostopniową manualną skrzynią. Cała ta jednostka będzie pochodziła od Subaru. Jak na razie jest to tylko koncept więc co od mocy i osiągów możemy jedynie spekulować, lecz z uwagi na sportowy charakter na pewno będą one ponadprzeciętne. Film pokazuje pracę "od kuchni" przy fotografowaniu nowego modelu.

 

Źródło: worldcarfans.com

 
Odrestaurowane japońskie klasyki (wideo)
jdm_legends.jpg Firma JDM Legends z Salt Lake City (stan Utah) przedstawiła wideo będące hołd
Nissan GT-R na torze (wideo)
gtr2012_2.jpg Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie odświeżony GT-R został posłany kolejn