Elektryzujący Jazz

Jazz to model, który po dłuższej przerwie wrócił do sprzedaży, odnosząc od razu sukces na rynkach praktycznie każdego kontynentu.

Jej właściwości w postaci gabarytów, funkcjonalności i osiągów skusiły inżynierów do skonstruowania pierwszego auta z równoległym napędem w segmencie B. Dlatego Honda postanowiła oprócz modelu Insight wyposażyć również nowego Jazz w napęd hybrydowy. Wydawać by się mogło, że takie małe auto wyposażone dodatkowo w napęd hybrydowy nie będzie miało już przestrzeni bagażowej.

Bynajmniej: przestrzeń bagażowa tak jak w zwykłej wersji posiada nadal 300 litrów pojemności. Tylny rząd siedzeń Magic Seats składa się na płasko. Akumulatory oraz jednostka sterująca zostały sprytnie schowane pod przestrzenią bagażową.

Za napęd posłużył mu ten sam sinik, którego użyto w modelu Insight, czyli benzynowa jednostka o pojemności 1,3 i-VTEC produkujący 88 KM połączony z elektrycznym silnikiem generującym 14 KM. Za przeniesienie napędu odpowiada automatyczna skrzynia CVT. Średnie spalanie to około 4,5 litra/100km. Ale z pomocą Eco Assist, który pomaga kierowcy utrzymać jak najmniejszy poziom spalania, oraz odrobiną starań na pewno można zejść poniżej tego wyniku. Oprócz tego tak jak wszystkie samochody nowe Hondy wyposażony jest on w przycisk ECON, który włącza ekonomiczny tryb, redukując moc silnika o około 5%. Oczywiście w momencie kiedy wciśniemy mocno pedał gazu, system się dezaktywuje i z powrotem dysponujemy całą mocą auta.

Nowy wygląd

Nie zmienił się szczególnie ale - jak czytamy na honda.pl - „Wizualnie wersja hybrydowa odróżnia się od obecnej generacji modelu Jazz zmienionymi reflektorami z niebieską obwódką, przeźroczystymi kloszami lamp tylnych, nowym wlotem powietrza, przestylizowanymi zderzakami i chromowaną listwą na drzwiach bagażnika. Hybrydowy Jazz będzie dostępny w kolorach znanych z innych wersji tego modelu, a dodatkowo także w dedykowanym mu, nowym kolorze metalizowanym Fresh Lime Green. Wygląd wnętrza zmienił się dzięki ciemniejszej, jednokolorowej desce rozdzielczej, która lepiej kontrastuje z niebieskim podświetleniem wskaźników i zestawu audio.”

Ciekawa jest lista wyposażenia opcjonalnego, w skład której wchodzą między innymi okleiny nadwozia, różne listwy progowe, różnego rodzaju felgi z lekkich stopów, nawigacja IOS, nawigacja Android z modułem Bluetooth i systemem multimedialnym oraz wiele innych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź http://honda.pl/pl/samochody/modele/jazz-5d.html

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...