Eco-Driving

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Musimy jeździć przy możliwie największym biegu przy najmniejszych obrotach silnika. Znajomość pokonywanej trasy znacznie nam ułatwi oszczędzanie paliwa. Starajmy się nie przyspieszać gwałtownie jeżeli mamy zaraz hamować. Jazda musi być płynna, planujesz się zatrzymać, nie jedz na luzie. Silnik nic nie spala gdy zwalniamy na biegu ponieważ to koła zaczynają go napędzać.

Otwarte szyby znacznie zwiększają opór powietrza, tak samo jak bagażnik dachowy. Odpowiednie ciśnienie w oponach jest też ważne. Warto sobie zadać pytanie czy w ogóle potrzebujemy korzystać z samochodu. Nic nie jest bardziej eco niż jazda rowerem. Jeżeli już musimy używać auta pamiętajmy o wszystkich zasadach a zaoszczędzimy trochę pieniędzy, które można wydać w bardziej pożyteczny sposób.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...