Drogie samochody, a niechęć na drodze

Drogie samochodyMogliśmy być może zaobserwować w życiu pewne nieciekawe zjawisko, chodzi o bezprzyczynową nienawiść, niechęć do kogoś - niechęć mającą źródło tylko w fakcie, ze dana osoba posiada coś, na co ktoś inny nie może sobie pozwolić.

W pewnych wypadkach nienawiść tego rodzaju przestaje być już tylko unoszącym się w atmosferze uczuciem, jest wyczuwalna tak wyraźnie, silnie, jej obecność jest tak oczywista - że powietrze gęstnieje i niechęć ta staje się rzeczownikiem. Drogie samochody są jednym ze sposobów obnoszenia się ze swoim bogactwem.

Ich cena potrafi być szatańsko wysoka, przekraczając bez trudu milion złotych a w najbardziej skrajnych przypadkach za seryjny egzemplarz potrafi ona dobić do ośmiu milionów. Drogie samochody poruszają się jednak tymi samymi ścieżkami, ulicami, serpentynami dróg - którymi skromnie żyjący zjadacze chleba również się przemieszczają. W przypadku jachtów czy prywatnych odrzutowców rzecz ma się inaczej, korzystając z nich nie natkniemy się na osoby prowadzące życie na niskim standardzie. Bugatti Veyron jednak korzysta z tych samych dróg co zaszpachlowany golf, czy polonez na gaz.

Rezultatem tego zjawiska jest niekiedy zahaczająca o agresję niechęć do posiadaczy ekskluzywnych sprzętów do jazdy. Na forach internetowych dedykowanych właścicielom opisywane jest, w jaki sposób drogie samochody wpływają na samopoczucie innych użytkowników drogi. Reakcje są różne, nie tylko negatywne - bywają także i te jak najbardziej dodatnie. Przepuszczenie przodem, zjechanie na lewy pas w celu ustąpienia miejsca, przyjacielski gest.

Ale drogie samochody wywołują również nie mniej gestów obelżywych, zaś w miejsce ustąpienia drogi możemy czasem zaobserwować złośliwe jej zatarasowanie tylko w tym celu, aby nadziany właściciel, hm, zaznał dyskomfortu chwili dłuższego czekania na skrzyżowaniu? Decydując się za zakup rzucającej się w oczy maszyny powinniśmy brać pod uwagę również kwestię ewentualnych niuansów międzyludzkich na jakie możemy natknąć się na drodze. Krzykliwa, barwna motoryzacja nie jest przeznaczona dla tych o najcieńszej skórze. Drogie samochody mogą sprowokować sytuację, która takim osobom sprawić może przykrość.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...