2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Drift

drift2.jpg

Drift - jest to technika jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu. Dyscyplina ta narodziła się w Japonii, gdzie zapaleńcy tego typu jazdy zbierali się nocami na krętych podmiejskich drogach i szlifowali swoje umiejętności.

Warunkiem było posiadanie tylnonapędowego auta z dostatkiem mocy pod maską. Oczywiście początkowo te "zabawy" były nielegalne lecz z czasem sport ten zaintrygował wielu innych dobrych kierowców i tym sposobem w Japonii powstała pierwsza na świecie liga driftu. Dyscyplina ta w niedługim czasie zawitała również to innych państw jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, czy Australia. Driftem zainteresowani nie byli tylko kierowcy lecz również widzowie ze względu na jego spektakularność. Należy dodać, że driftu nie można mylić z kręceniem bączków, które jest po prostu bezwładnym kręceniem się w kółko.

Drit można podzielić na 3 fazy:

1. Wejście w zakręt, początek driftu - jest to najtrudniejszy etap, ponieważ trzeba wyhamować i obrać odpowiedni kąt jazdy, a następnie zarzucić tyłem auta. Teraz następuje zapoczątkowanie poślizgu. Jest tego kilka technik zależnych od samego pojazdu jak i od kierowcy.

2. Przedłużanie driftu - w tej fazie należy odpowiednio wyczuć samochód i skręcić kierownicę tak aby pojazd utrzymywał wyznaczony tor jazdy, a poślizg trwał jak najdłużej. W przypadku kombinacji dwóch lub więcej zakrętów (w różną stronę) przed wejściem w kolejny łuk należy odbić kierownicą w przeciwnym kierunku tak aby tył auta przeskoczył na drugą stronę.

3. Wyjście z zakrętu, zakończenie driftu - W przypadku dobrze przygotowanego auta będzie to najłatwiejsza faza, ponieważ wystarczy zmniejszyć kąt poślizgu, a auto samo dalej pojedzie prosto. W przypadku, gdy auto nie posiada odpowiednio twardego zawieszenia, czy szpery to moment złapania przyczepności przez taki samochód będzie bardzo gwałtowny. Trzeba być wtedy przygotowanym na walkę z autem.

Nie zabrakło oczywiście odpowiedniego materiału wideo. Pokazuje on zmagania drifterów na japońskim torze Ebisu Circut, a także samochody jakie są wykorzystywane do jazdy bokiem w kraju kwitnącej wiśni. Te auta to w szczególności: Nissan s13, s14, s15, Nissan Skyline (wersja z napędem na tylną oś), Toyota Corolla AE86, Mazda RX-7. Film ten udowadnia też jak ważną dyscypliną sportu motorowego w Japonii jest drift. Podobnie jak JDM jest on tam obiektem kultu.

Źródło: superstreetonline.com

 
Toyota na rajdach - nowa estetyka
Toyota zmienia swój wizerunek. Zmienia również podbój świata z obywateli na rajdy samochodowe. Toyota nie jest już nud
Ford podbija Dolinę Krzemową
Ford, kto dzisiaj nie zna tej zacnej firmy motoryzacyjnej? Ford wkracza do Doliny Krzemowej z wielką parą. Obecnie je