swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Drift

drift2.jpg

Drift - jest to technika jazdy samochodem w kontrolowanym poślizgu. Dyscyplina ta narodziła się w Japonii, gdzie zapaleńcy tego typu jazdy zbierali się nocami na krętych podmiejskich drogach i szlifowali swoje umiejętności.

Warunkiem było posiadanie tylnonapędowego auta z dostatkiem mocy pod maską. Oczywiście początkowo te "zabawy" były nielegalne lecz z czasem sport ten zaintrygował wielu innych dobrych kierowców i tym sposobem w Japonii powstała pierwsza na świecie liga driftu. Dyscyplina ta w niedługim czasie zawitała również to innych państw jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, czy Australia. Driftem zainteresowani nie byli tylko kierowcy lecz również widzowie ze względu na jego spektakularność. Należy dodać, że driftu nie można mylić z kręceniem bączków, które jest po prostu bezwładnym kręceniem się w kółko.

Drit można podzielić na 3 fazy:

1. Wejście w zakręt, początek driftu - jest to najtrudniejszy etap, ponieważ trzeba wyhamować i obrać odpowiedni kąt jazdy, a następnie zarzucić tyłem auta. Teraz następuje zapoczątkowanie poślizgu. Jest tego kilka technik zależnych od samego pojazdu jak i od kierowcy.

2. Przedłużanie driftu - w tej fazie należy odpowiednio wyczuć samochód i skręcić kierownicę tak aby pojazd utrzymywał wyznaczony tor jazdy, a poślizg trwał jak najdłużej. W przypadku kombinacji dwóch lub więcej zakrętów (w różną stronę) przed wejściem w kolejny łuk należy odbić kierownicą w przeciwnym kierunku tak aby tył auta przeskoczył na drugą stronę.

3. Wyjście z zakrętu, zakończenie driftu - W przypadku dobrze przygotowanego auta będzie to najłatwiejsza faza, ponieważ wystarczy zmniejszyć kąt poślizgu, a auto samo dalej pojedzie prosto. W przypadku, gdy auto nie posiada odpowiednio twardego zawieszenia, czy szpery to moment złapania przyczepności przez taki samochód będzie bardzo gwałtowny. Trzeba być wtedy przygotowanym na walkę z autem.

Nie zabrakło oczywiście odpowiedniego materiału wideo. Pokazuje on zmagania drifterów na japońskim torze Ebisu Circut, a także samochody jakie są wykorzystywane do jazdy bokiem w kraju kwitnącej wiśni. Te auta to w szczególności: Nissan s13, s14, s15, Nissan Skyline (wersja z napędem na tylną oś), Toyota Corolla AE86, Mazda RX-7. Film ten udowadnia też jak ważną dyscypliną sportu motorowego w Japonii jest drift. Podobnie jak JDM jest on tam obiektem kultu.

Źródło: superstreetonline.com

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...