1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Czym jest aquaplaning?

AquaplaningAquplaning, inaczej akwaplanacja jest zjawiskiem, w którym kierowca prowadzący pojazd jadąc po mokrej nawierzchni, traci całkowitą przyczepność i kontrolę nad pojazdem. Należy zwrócić uwagę, że chodzi tutaj oczywiście o przypadek opony, czyli to właśnie ona traci z powodu mokrej nawierzchni kontakt z powierzchnią asfaltową.

Jak potężne skutki może powodować aquaplaning zależy głownie od prędkości pojazdu, wysokości słupa wody, ciśnienia opon, i co najważniejsze od głębokości bieżnika opony. Im mniejsze są wyżej wymienione czynniki, tym łatwiej oponować pojazd i uratować się przed ewentualnym poślizgiem i wypadkiem.

W wyścigach Formuły 1, zawody są odbywane także, gdy pada deszcz, a większość toru, pokryta jest wodą. Wówczas kierowcy zakładają do swoich bolidów opony deszczowe, które skonstruowane są tak, że można w nich pokonywać trasę przy wysokich prędkościach. Posiadają one rowki pod odpowiednim kątem, które wypychają wodę na zewnątrz. Zmniejszenie powierzchni, odpowiedni kąt i pełna prędkość pozwala nawet na "spalanie" 60 l wody w sekundę. Oczywiście nawet to, nie gwarantuje uniknięcia aquaplaningu. Równie ważną rzeczą dla takich samochodów jest aerodynamika, dlatego podwozia są jak najbliżej ziemi, a każdy prześwit niestety w deszczowych warunkach powoduje uślizg. Dlatego też podczas tzw. mokrych weekendów instalowane są specjalne instalacje, które zapewniają lepszą kontrolę nad pojazdem kosztem docisku aerodynamicznego.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...