2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Czym jest aquaplaning?

AquaplaningAquplaning, inaczej akwaplanacja jest zjawiskiem, w którym kierowca prowadzący pojazd jadąc po mokrej nawierzchni, traci całkowitą przyczepność i kontrolę nad pojazdem. Należy zwrócić uwagę, że chodzi tutaj oczywiście o przypadek opony, czyli to właśnie ona traci z powodu mokrej nawierzchni kontakt z powierzchnią asfaltową.

Jak potężne skutki może powodować aquaplaning zależy głownie od prędkości pojazdu, wysokości słupa wody, ciśnienia opon, i co najważniejsze od głębokości bieżnika opony. Im mniejsze są wyżej wymienione czynniki, tym łatwiej oponować pojazd i uratować się przed ewentualnym poślizgiem i wypadkiem.

W wyścigach Formuły 1, zawody są odbywane także, gdy pada deszcz, a większość toru, pokryta jest wodą. Wówczas kierowcy zakładają do swoich bolidów opony deszczowe, które skonstruowane są tak, że można w nich pokonywać trasę przy wysokich prędkościach. Posiadają one rowki pod odpowiednim kątem, które wypychają wodę na zewnątrz. Zmniejszenie powierzchni, odpowiedni kąt i pełna prędkość pozwala nawet na "spalanie" 60 l wody w sekundę. Oczywiście nawet to, nie gwarantuje uniknięcia aquaplaningu. Równie ważną rzeczą dla takich samochodów jest aerodynamika, dlatego podwozia są jak najbliżej ziemi, a każdy prześwit niestety w deszczowych warunkach powoduje uślizg. Dlatego też podczas tzw. mokrych weekendów instalowane są specjalne instalacje, które zapewniają lepszą kontrolę nad pojazdem kosztem docisku aerodynamicznego.

 
Samochód nowy kontra używany?
Używany samochódAuto nowe czy używane? Większość Polaków kupuje samochody używane chociaż jeżeli
4 elementy wyposażania dodatkowego które powinny znaleźć się w każdym samochodzie
Dodatkowe wyposażenieOd wielu już lat decyzja o zakupie samochodu nie kończy się na wyborze
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...