2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Czy każdy nadaje się do sprowadzania aut?

Sprowadzenie autaNikt chyba nie powie, że nigdy nie widział ogłoszenia które informowało nas o sprzedaży używanych samochodów, ponieważ samochody używane to chyba najczęściej sprzedawany produkt na całym świecie i nie zdziwi pewnie również nikogo, że auta z Niemiec cieszą się największą popularnością, jest ku temu kilka przesłanek, którymi jednak zajmiemy się później, ponieważ w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy każdy z nas nadaje się do takiego fachu jak sprowadzanie samochodów.

W pierwszej kolejności pewnie wydaje się to proste, ponieważ wystarczy znaleźć ogłoszenie na portalu motoryzacyjnym, pojechać po dany model, obejrzeć go na żywo, zapłacić, przyjechać, wystawić swoje ogłoszenie i czekać na klienta.

Otóż jest to chyba największy mit który krąży w okół środowiska motoryzacyjnego i wcale nie wygląda to tak ładnie jak może nam się wydawać. Po pierwsze musimy znać język jeśli chcemy zajmować się takimi zajęciami jak sprowadzanie samochodów z zza granicy, a żaden obcokrajowiec nie będzie chciał prawdopodobnie umówić się z kimś, kto nie jest w stanie złożyć sensownego zdania i tylko duka, gdyż takie spotkanie to zazwyczaj same problemy w komunikacji. Bardzo często możemy również spotkać się z barierą językową, przez którą nie możemy znaleźć chętnego do współpracy sprzedawcy, wygląda to między innymi tak, że znajdując ogłoszenie i umawiając się na spotkanie, sprzedawca może nie chcieć spotkać się z nami, jeśli nie będziemy mówić w jego rodzimym języku. Chyba najpopularniejszym przykładem są Chiny, gdzie duże firmy zatrudniają specjalnie osoby mówiące w tym języku, tylko żeby jeździły tam i ustalały warunki kontraktów, a po Angielsku, często nie jesteśmy w stanie nic załatwić.

Jednak tam nie szukamy samochodów, zastanówmy się więc realnie jak to wygląda, czyli takie rynki jak Niemcy, Francja, a nawet czasem kraje Skandynawskie jeśli chodzi o modele rzadkie. Więc jeśli już mamy ogłoszenia jak samochody używane z innych krajów i wybraliśmy kilka z nich które chcielibyśmy obejrzeć, musimy jakoś do nich się dostać, a przecież podróż na nieznany teren, nigdy nie należy do prostych, nawet podczas używania GPSu, Jeśli jedziemy swoim samochodem osobowym, musimy pamiętać również aby zabrać ze sobą drugiego kierowcę, który albo wróci naszym autem, albo tym świeżo zakupionym, a jeśli jedziemy w daleką trasę, oznaczać będzie to dla nas niemałe wydatki, ponieważ podwójnie będziemy musieli zapłacić za jedzenie, picie, a czasem nawet nocleg.

W Przypadku firmy, która handluje takim sprzętem jak samochody używane, będziemy wykorzystywać do tego celu lawetę, której utrzymanie również kosztuje, a my do takich zabiegów potrzebujemy specjalnych uprawnień, więc nie jest to wcale tak, że zwyczajnie kupujemy taką maszynę i zaczynamy swój handel. Jeśli już nawet przywieziemy na miejsce ciekawy okaz, który uda nam się kupić w ciekawych pieniądzach, zostaje nam tak zwana kosmetyka, czyli dokonanie wszystkich zmian, które sprawią, że auto będzie o wiele bardziej atrakcyjne dla potencjalnego kupującego i nie mówimy tutaj wcale na temat zmiany ilości przebiegu, ponieważ jest to taki standard, że prędzej znajdziemy klienta jeśli będziemy pokazywać mu prawdę, raczej mowa tutaj o dokonaniu przeglądu, zmianach pasów bezpieczeństwa, kierownicy i tym podobnych części.

Na koniec zostaje nam wystawienie ogłoszeń, które będą zachęcać potencjalnych klientów do zakupu, a co za tym idzie kolejne koszty i to może się okazać, że wcale nie tak niskie jak nam się wydaje, ponieważ kategoria motoryzacja jest drugą najdroższą kategorią, zaraz po nieruchomościach. Jeśli już poniesiemy te koszty, warto zadbać o samochód, żeby przez ten czas gdy będzie stał na naszym placu i czekał na nowego właściciela, zwyczajnie nie niszczał, a Polskie warunki atmosferyczne, nigdy nie sprzyjają samochodom, więc po pewnym czasie mogą okazać się wszelkie oznaki powstawania korozji, niszczenia blachy i tym podobne, które będą odstraszać naszych klientów od zakupu.

 
Auto nowe czy używane? Skąd wziąć pieniądze?
Nowe autoPrzed powyższym dylematem stoją setki tysięcy kierowców, którzy decydują się na zmianę dotychcz
Jak przygotować samochód na zimę?
Zima to niezłe wyzwanie dla każdego samochodu szczególnie w naszym kraju kiedy zdarzają się temperatury w okolicach m
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...