2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Ciekawe samochody z czasów PRLu

Amatorów sportowych aut i cennych klasyków jest w naszym kraju coraz więcej. W Gdyni na przykład znajduje się Muzeum Motoryzacji, w którym możemy oglądać kilkadziesiąt aut będących imponującymi pamiątkami swoich czasów, takich jak pierwsze Fordy czy początkowy Rolls - Royce. Coraz więcej jest też hobbystów, dla których skupowanie i odnawianie klasycznych aut stanowi pasję.

Ciekawe jest na przykład to, jak w ostatnich latach zmieniło się podejście do wytworów motoryzacji PRLu takich jak Syreny czy Warszawy. Jazda nimi przestała stanowić powód do wstydu, zaczęły natomiast stanowić obiekt westchnień wielu kolekcjonerów. W ostatnich latach mieliśmy nawet do czynienia ze wskrzeszeniem idei Syreny Sport - auta o naprawdę interesującym wyglądzie, które jednak nigdy nie weszło do masowej produkcji.
Co jakiś czas pojawiają się też wiadomości o tym, że nowe Syreny czy nowe Warszawy mają pojawić się na rynku, ich projekty robią jednak niezbyt przyjemne wrażenie - są toporne i pod względem wdzięku o całe lata świetlne odbiegają od swoich pierwowzorów.

Co zrobić, aby przywrócić blask starej Warszawie? Po pierwsze zadbać o to, co znajduje się pod maską i o cały układ jezdny. Potem można zająć się karoserią. Dobrym pomysłem może okazać się na przykład ceramiczne zabezpieczenie lakieru, dzięki któremu nie tylko uchronimy zabytkową mieszankę przed dalszym niszczeniem, ale również nadamy jej blasku, który sprawi, że nabierze efektownego, świeżego wyglądu. Warszawy i Syreny powoli znikają z naszych dróg. Podobnie jak duże i małe Fiaty, Polonezy, oraz zagraniczne auta które pamiętamy z komunistycznych czasów, jak Trabanty czy Wartburgi.

 
Sportowe cztery kółka
Przypomnijmy sobie jako męska część społeczeństwa jak za czasów dzieciństwa czy też młodości nie marzyliśmy o własnym
Volkswagen Golf - pojazd dla każdego
Volkswagen GolfModel samochodu jakim jest Volkswagen Golf produkowany był od roku 1974 r. i już wtedy był uznawany z
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...