1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Bezpieczna Toyota

24Bezpieczna Toyota i ciekawe gadżety motoryzacyjne związane z tym autem.

Toyota to jedna z najpopularniejszych japońskich marek samochodów, która uznawana jest za najbezpieczniejsze auta rodzinne.

W raporcie TÜV w 2012 roku zajęła po raz kolejny pierwsze miejsca pod względem długotrwałej niezawodności oraz jakości pojazdów: zwycięzcy to Toyota Prius, Auris oraz modele Toyota RAV4 i Verso.

Marka ta jest także faworytem raportu ADAC na temat najmniej awaryjnych samochodów: w kategorii małe auta miejskie wygrała Toyota Yaris, z kolei w kategorii aut rodzinnych bezkonkurencyjna była Toyota Avensis. W rankingu pojazdów używanych tygodnika „Auto Świat” Toyota znalazła się w czołówce 4 ocenianych segmentów. Modele Toyota są od wielu lat cenione wśród kierowców za ich słynną niezawodność, bezawaryjność i trwałość konstrukcji.

Sympatycy tych samochodów zaopatrują się w przeróżne oryginalne gadżety motoryzacyjne, podkreślające przywiązanie do marki. W kolekcji Toyota znajdziemy m.in. przedmioty codziennego użytku jak pendrive 4GB, nóż Silver Tech, latarka metalowa, zapalniczki, parasole, skrobaczki do szyb samochodowych oraz samochodowe ładowarki USB, breloczki, zegarki i zegary ścienne, a nawet chusteczki odświeżające. Toyota oferuje również kurtki, polary i przeróżne koszulki z logo marki, a także dodatki jak apaszki i szale. Z niecodziennych gadżetów można wymienić kostkę do układania, magnesy-notesiki, taśmy do identyfikatora, kompas, znaczki do klap marynarki i wiele innych.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...