Bądź eko, oddaj stary samochód tam gdzie jego miejsce

Życie w modnym stylu eko nabiera tempa, nie tylko nauczyliśmy korzystać się z papierowych torebek zamiast foliowych i stosowania toreb na zakupy wielokrotnego użytku, ale i w takich kwestiach jak zbycie starego samochodu świadomość Polaków się zmieniła na lepsze.

Zamiast do lasu, czy pod blok częściej odsprzedaje się samochody, nawet te po kolizjach, nie jeżdżące samodzielnie niż porzuca. Wraz z wiosną czas na porządki, nie tylko powszechne sprzątanie świata z okazji Dnia Ziemi czy pierwszego dnia wiosny kalendarzowej, jak kto woli, ale również decyzje o wiele bardziej rzutujące na bycie eko, jak wymiana samochodu na ekonomiczniejszy i bardziej ekologiczny oraz utylizacja dotychczasowego pojazdu zgodnie z przepisami oraz ekologicznym sumieniem.

Wbrew wszelkim pozorom, iż nowszy samochód jest droższy, prawda jest taka, iż nowsza technologią to tańsze spalanie, rzadsza awaryjność, a co za tym idzie niższe koszty eksploatacji, zatem wyższa cena samochodu błyskawicznie się zwraca w kosztach jego utrzymania.

Legalne złomowanie samochodu

Sposobem na w pełni legalne złomowanie samochodu, który według nas, jego właścicieli i użytkowników nie nadaje się już do jazdy, a jego naprawa nie jest dla nas opłacalna jest odsprzedaż pojazdu firmom trudniącym się skupem samochodów używanych, czy to na części, czy na dalsza odsprzedaż.

Dzięki komfortowej dla klienta obsłudze ta forma zbycia pojazdu jest bardzo atrakcyjna, gdyż skup samochodów odbywa się przez odbiór samochodu od klienta wraz z dopełnieniem wszelkich formalności na miejscu. Dodatkowym atutem jest skup samochodów za gotówkę, nie dość, że pozbyć się można niewygodnego samochodu, który nie kwalifikuje się do oddania w rozliczeniu u dealera, czy nie znajduje nabywcy na giełdzie motoryzacyjnej, to auto skup oferuje nam atrakcyjne kwoty za auto.

Z uwagi na różny stan odsprzedawanych samochodów skup samodzielnie wycenia każdy pojazd z możliwością negocjacji ceny z klientem. Powolna eliminacja samochodów starszego typu jest wskazana również z uwagi na zanieczyszczenie środowiska, jakie powodują poprzez swoje spalanie i nie tylko.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...