New York Auto Show

autosalon-naglowek.jpg

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Javits Center. W tym roku targi rozpoczęły się 22 kwietnia i potrwają aż do 1 maja.

New York Auto Show jest jedną z najważniejszych wystaw motoryzacyjnych na skalę światową. Wstęp oczywiście nie jest darmowy, ale warto wydać te 14 dolarów, by móc obejrzeć tyle wspaniałych samochodów zgromadzonych w jednym miejscu.

Na salonie pokazali się wszyscy najważniejsi, a także inni mniej znani producenci samochodów. Nas zainteresowały najbardziej oczywiście premiery prosto z Japonii, których w tym roku nie brakowało. Postaram się wymienić te najważniejsze.

Honda Civic 2012

Honda zaprezentowała tym razem oficjalnie dziewiątą generację modelu Civic obecnego na rynku już od 39 lat. Zbliża się więc 40-lecie modelu i nowy Civic zostanie wypuszczony właśnie na tą okazję. Nowy model jest wyraźnie podobny do poprzedniej generacji, której będzie rozwinięciem. W tym modelu grill został znacznie bardziej odcięty od reflektorów, a pas przedni nie stanowi jednej całości. Zderzaki również uległy dużej zmianie, szczególnie w wersji coupe. Nadały one samochodowi bardziej agresywnego charakteru. We wnętrzu zaszły niewielki zmiany, ponieważ kokpit wygląda podobnie jak w poprzedniej generacji modelu. Największą zmianą w środku jest nowe koło kierownicy. Pod maskę trafiły cztery zupełnie różne silniki. Podstawowy model zostanie wyposażony w silnik o pojemności 1,8 l o mocy 140 KM i momencie obrotowym wynoszącym 174 Nm. W wersji hybrydowej zastosowanie zostanie połączenie silnika benzynowego o pojemności 1,5l i-VTEC i małego silnika elektrycznego. Zestaw ten będzie generował 112 KM i 173 Nm momentu obrotowego. Zupełnym przeciwieństwem będzie Civic Si wyposażony w 200-konny silnik o pojemności 2,4 l dysponujący 230 Nm. W połączeniu z nową sześciostopniową manualną przekładnią powinien solidnie rozruszać to auto. Ostatnią propozycją jest 1,8 litrowy silnik napędzany gazem ziemnym. Dysponuje on 110 Km i 144 Nm momentu obrotowego.

 

Subaru Impreza 2012

Inspiracją do stworzenia tego modelu było obecnie produkowane Legacy. Subaru przeprojektowało Imprezę tak aby była bardziej atrakcyjna stylistycznie. Mimo, że długość i szerokość auta nie uległa zmianie to zarówno we wnętrzu jak i w bagażniku jest teraz więcej miejsca. Do wykończenie wnętrza użyto materiałów wysokiej jakości i wzbogacono je ponadto metalowymi wstawkami. Jako wyposażenia spodziewać się można skórzanego wykończenia wnętrza, podgrzewanych foteli, czy systemu nawigacji satelitarnej. Do napędu auta posłuży 2 litrowy boxer generujący 148 KM sprzężony z 5-biegową manualną skrzynią. Niestety Impreza staje się coraz bardziej rodzinnym autem i powoli traci charakter ostrej rajdówki, którą wszyscy kochali. Niektórzy uważają, że Subaru zabiło legendę już po raz drugi. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie ukaże się wersja STI, która pomoże odkupić winy Subaru.

 

Lexus LF-Gh

Wcześniej tego Lexusa mogliśmy oglądać jedynie na zdjęciach lecz teraz ujrzał on po raz pierwszy światło dzienne i został wystawiony w strefie przeznaczonej dla tego producenta. Oprócz samej prezentacji modelu koncepcyjnego Lexus udostępnił film przedstawiający samochód z bliska. Niestety auto skończy zapewne jak każdy z konceptów i nie wejdzie do seryjnej produkcji, szkoda bo samochód wygląda genialnie. Jednak jak się okazuje nie wszystko stracone, ponieważ na wzór tego modelu stylizowana będzie najnowsza generacja modelu GS, którego ujrzymy w 2012 roku. Tak więc Lexus chce zapoznać klientów z nową stylizacją i pokazać kierunek w jakim będzie podążał swoimi kolejnymi modelami.

 

Mazda 3 Facelift

Debiut odświeżonej Mazdy 3 miał odbyć się już podczas targów w Kanadzie lecz ostatecznie co tego nie doszło. Nowa "Madzia" ma zmodyfikowane zderzaki wraz z nowymi okrągłymi światłami przeciwmgielnymi. W kwestii wyglądu zmianie uległy także reflektory i przedni grill. Sportowego charakteru dodadzą ponadto nowe 16 i 17 calowe alufelgi. Na rynku amerykańskim oferowana będzie wersja z nowym silnikiem Skyactiv-G generującym 155 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Nazwę Skyactiv-Drive nosi natomiast nowa automatyczna skrzynia biegów. Oprócz silnika i przekładni zmianom uległo także zawieszenie samochodu.

 

Żródło: worldcarfans.com

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...