Auto nowe czy używane? Skąd wziąć pieniądze?

Nowe autoPrzed powyższym dylematem stoją setki tysięcy kierowców, którzy decydują się na zmianę dotychczasowego samochodu. Dla wielu ograniczeniem są kwestie finansowe. Jednak czy rzeczywiście brak pieniędzy jest powodem do rezygnacji z uwielbianego, wymarzonego samochodu? A może warto zadłużyć się i zamiast używanego auta postawić na nowe?

Zakup samochodu często wychodzi dość nieplanowanie. W końcu auta mają to do siebie, że mogą się zepsuć. Czasem awaria staje się tak poważna, że nie ma mowy o jej naprawie. Wówczas należy udać się do salonu, komisu lub poszukać oferty sprzedaży w sieci. Nie zawsze mamy wolne środki, które pozwolą nam na zakup wymarzonego samochodu. Często jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt na samochód.

Jakie korzyści niesie ze sobą zakup nowego samochodu prosto z salonu? Przede wszystkim mamy wolny wybór. Zwykle kupując używany samochód zwracamy uwagę głównie na markę i model. Wówczas nie ma mowy o wyborze koloru czy dodatkowego wyposażenia. Niektóre marki umożliwiają dopasowanie samochodu do własnych potrzeb, dając dużą dowolność klientom. To niezaprzeczalny komfort, którego nie będziemy mieć kupując używane auto. Niepodważalną zaletą zakupu nowego auta jest to, że jesteśmy przy nim od początku. Znamy jego historię, wiemy że nikt wcześniej z niego nie korzystał. W przypadku samochodów używanych nie zawsze możemy mieć pełne zaufanie do poprzednich właścicieli. Bowiem wielu sprzedawców próbuje zatuszować pewne przygody z samochodem, twierdząc że wygląda on i jeździ jak nowy. Tymczasem możemy dostać auto pełne usterek, które na pierwszy rzut oka po prostu nie są widoczne. Wiąże się z tym również kwestia bezpieczeństwa. Kupując auto w salonie mamy pewność, że nie niesie ono ze sobą żadnych ukrytych znamion użytkowania. Trudniej wówczas także o usterki, które mogą nawet stać się powodem utraty kontroli nad pojazdem i niebezpiecznego wypadku.

Dużym plusem nowych aut jest gwarancja, której nie otrzymamy kupując używany samochód. Daje ona poczucie bezpieczeństwa i zapewnia, że nawet jeśli w najbliższym czasie samochód ulegnie jakiejś awarii nie z naszej winy, koszty naprawy nie spadną na nas. To duże udogodnienie, szczególnie dla początkujących kierowców lub osób, które przemierzają autem duże dystanse.

Zakup nowego auta to przede wszystkim wygoda. Mamy świadomość bezpieczeństwa i tego, że należy tylko do nas i nie znajdziemy w nim żadnych ukrytych awarii. Nie ukrywajmy, że nowe samochody po prostu lepiej wyglądają. Dodają także kierowcom prestiżu, co dla wielu z nich jest kluczową kwestią. Zakup nowego samochodu to oczywiście spory wydatek. Dlaczego warto wziąć kredyt i spełnić marzenie o pięknym, lśniącym Audi, czy BMW?

Przede wszystkim kredyt zapewnia nam pieniądze od ręki. Nie musimy odkładać latami i czekać aż nasz wymarzony model straci na wartości. W tym czasie stanie się on także starszy, na rynku pojawią się ciekawsze i nowocześniejsze samochody, a my możemy zmienić obiekt westchnień. Jeśli chcemy kupić samochód, a nie mamy wystarczającej sumy lepiej nie zwlekać. Zamiast odkładać mozolnie każdą wolną kwotę lepiej zdecydować się na kredyt na raty. Dzięki temu zamiast odkładać każdego miesiąca pieniądze i czekać kilka lat będziesz mógł mieć swój wymarzony samochód i w tym czasie spłacać raty.

Auto na kredyt to jednak nie tylko rozwiązanie dla tych, którzy nie mają pieniędzy. Nawet jeśli jesteśmy przygotowani na taki wydatek i mamy na ten cel odłożone kilkadziesiąt tysięcy powinniśmy poważnie zastanowić się nad takim zakupem. W końcu jednorazowo wydamy sporą kwotę, którą moglibyśmy przeznaczyć na coś innego lub odłożyć na większą inwestycję w przyszłości. Auto każdego roku będzie tracić na wartości. Dlatego właśnie zamrażanie tak dużej sumy nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku samochodów. Oczywiście biorąc auto na kredyt również musimy liczyć się z pokryciem dużej kwoty. Jednak wówczas nie odczujemy tego tak bardzo, ponieważ rozkłada nam się ona w czasie i zamiast płacić jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy możemy zapłacić kilkaset złotych, które nie będą tak bolesną stratą dla naszego portfela.

Oczywiście dużym plusem kredytów jest to, że możemy kupić za nie nowe, wybrane auto. Jeśli chcemy sami jednorazowo pokryć koszty zakupu samochodu nie zawsze możemy pozwolić sobie na porządny model, który posłuży nam latami. Jeśli mamy wybór między używanym samochodem za własne pieniądze, a nowym autem na kredyt o wiele lepszym rozwiązaniem będzie to drugie. Raty zostaną dopasowane do naszych możliwości finansowych, a przyznana nam kwota również będzie taką, którą jesteśmy w stanie spłacić. Zakup samochodu to poważna decyzja, a często także duży dylemat. Nie ma sensu jeszcze bardziej utrudniać sobie życia i pakować oszczędności w model, który w ogóle nas nie zadowala. Kredyty na samochód mogą okazać się bardzo korzystne zarówno dla tych, których nie stać na zakup auta, jak i tych, którzy są przygotowani na tego typu wydatek.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...