Blog

Prawo jazdy - kategorie, egzaminy

Prawo jazdyPrawo jazdy jest dokumentem, który uprawnia jego właściciela do prowadzenia różnego rodzaju pojazdów silnikowych. Jest on wydawany przez odpowiedzialne organy państwowe. Na prawie jazdy musi znajdować się informacja, co do rodzaju pojazdów, którymi kierować może dany kierowca.

Więcej…

   

Czy samochód służbowy może udawać radiowóz?

Samochód służbowyWiele firm decyduje się wyróżnić służbowe auta, aby przyciągnąć uwagę oraz by zyskać dodatkową powierzchnię reklamową. Przyjrzyjmy się jednak hipotetycznej sytuacji: firma X zamierza okleić granatowe samochody służbowe logiem i nazwą firmy. Napisy i loga wykonane mają zostać na folii odblaskowej. Czy jest to dopuszczalne? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy u specjalistów z kancelarii Grzybkowski Guzek Jackowski.

Więcej…

   

Co to jest amaksofobia?

Amaksofobia to strach przed prowadzeniem samochodu. Wiele osób nie jest świadomych tej choroby. Specjaliści są przekonani, że fobia dotyka jedną na dziesięć osób. Cierpią na nią najczęściej osoby po trudnych wypadkach samochodowych lub innych traumach, a także cierpią początkujący kierowcy.

Więcej…