2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Blog
Samochód nowy kontra używany?

Używany samochódAuto nowe czy używane? Większość Polaków kupuje samochody używane chociaż jeżeli dokładnie przeanalizujemy wszystkie koszty związane z eksploatacją używanego samochodu często jest to nieekonomiczne. Samochody w naszym kraju według statystyk to głównie auta, które mają powyżej 10 lat. Stanowią one około 55% naszego rynku motoryzacyjnego.

Więcej…
 
4 elementy wyposażania dodatkowego które powinny znaleźć się w każdym samochodzie

Dodatkowe wyposażenieOd wielu już lat decyzja o zakupie samochodu nie kończy się na wyborze marki, modelu, koloru i silnika. Prawdziwe pole do popisu jeśli chodzi o zakres i możliwości wyboru otwiera się tak naprawdę dopiero w momencie konfigurowania wyposażenia dodatkowego. Cenniki tak zwanych opcji i dodatkowych pakietów u większości producentów są tak obszerne, że ich lektura może przyprawić o zawrót głowy. Także ceny dodatkowych elementów wyposażenia mogą zaskoczyć. W przypadku wielu marek (szczególnie tych droższych, z tak zwanej klasy premium) podwojenie ceny wyjściowej, podstawowej poprzez dodawania kolejnych "bajerów" nie jest wcale trudne.

Więcej…
 
Czym jest aquaplaning?

AquaplaningAquplaning, inaczej akwaplanacja jest zjawiskiem, w którym kierowca prowadzący pojazd jadąc po mokrej nawierzchni, traci całkowitą przyczepność i kontrolę nad pojazdem. Należy zwrócić uwagę, że chodzi tutaj oczywiście o przypadek opony, czyli to właśnie ona traci z powodu mokrej nawierzchni kontakt z powierzchnią asfaltową.

Więcej…
 
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...