1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

4 elementy wyposażania dodatkowego które powinny znaleźć się w każdym samochodzie

Dodatkowe wyposażenieOd wielu już lat decyzja o zakupie samochodu nie kończy się na wyborze marki, modelu, koloru i silnika. Prawdziwe pole do popisu jeśli chodzi o zakres i możliwości wyboru otwiera się tak naprawdę dopiero w momencie konfigurowania wyposażenia dodatkowego. Cenniki tak zwanych opcji i dodatkowych pakietów u większości producentów są tak obszerne, że ich lektura może przyprawić o zawrót głowy. Także ceny dodatkowych elementów wyposażenia mogą zaskoczyć. W przypadku wielu marek (szczególnie tych droższych, z tak zwanej klasy premium) podwojenie ceny wyjściowej, podstawowej poprzez dodawania kolejnych "bajerów" nie jest wcale trudne.

Z tego powodu niezmiernie istotne jest porównywanie cen samochodów podobnie wyposażonych gdyż katalogowa cena najtańszego modelu, może być kompletnie nieadekwatna w stosunku do ofert konkurencji lub oczekiwań kupującego.

Jakie więc elementy wyposażenia dodatkowych można uznać za niezbędne i warte dopłacenie? Zależy to oczywiście od indywidualnych preferencji ale w przypadku zakupu rodzinnego auta klasy kompaktowej w przedziale cenowym do ok 100 tys zł warto dopłacić za:

1. Automatyczna klimatyzacja

Klimatyzacja to praktycznie standardowe wyposażenie niemalże każdego auta, warto jednak sprawdzić czy oferowana w standardzie "klima " jest manualna czy automatyczna. Wygoda użytkowania tej drugiej jest nieporównywalnie większa. Łatwość utrzymania stałej temperatury, mniejsze ryzyko "wymrożenia" wnętrza pojazdu i jego pasażerów wart jest dopłacenia kwoty od kilkuset do 2-3 tysięcy złotych.

2. Kamera lub czujniki cofania

Wygoda manewrowania na zatłoczonym parkingu przy użyciu kamery cofania jest niesamowita. Często jednak ta opcja jest bardzo droga lub oferowana w pakietach których cena znacząco podnosi koszt zakupu auta. Jeżeli uznamy, że koszt zakupu kamery cofania jest zbyt duży, nie rezygnujmy jednak z czujników parkowania z przodu i z tyłu pojazdu. One też ułatwiają codzienne użytkowania, a są znacząco tańsze.

3. Światła LED

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED na dobre wkroczyło do motoryzacji. Automatyczne światła w technologii LED zapewniają bezpieczeństwo i komfort poruszania się samochodem po zmroku. Jeżeli uznamy, że cena za tzw. pakiet full LED jest zbyt wysoka, wybierzmy przynajmniej ledowe światła do jazdy dziennej.

4. Wykończenie kierownicy i gałki zmiany biegów ze skóry

Może wydawać, że to już wybór prestiżowy, snobistyczny. Każdy jednak kto dużo jeździ doceni wygodę i przyjemność w manewrowaniu samochodem wyposażonym w skórzaną kierownicę. Dużo mniejsza tendencja do pocenia się rąk, mniejsza "śliskość" wpływają zarówno na komfort jak i bezpieczeństwo jazdy, a wbrew pozorom cena takiego rozwiązania u wielu producentów jest naprawdę niska (co więcej, często oferowana jest z standardzie).

Oczywiście każdy kupujący może dopisać do tej listy jeszcze co najmniej kilka punktów ważnych właśnie dla niego. to już subiektywne preferencja. Wyżej wymienione składniki wyposażenia dodatkowego powinny natomiast moim zdaniem znaleźć się w większości kupowanych samochodów.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...